17 października 2003 16:21
Konferencja jest miejscem narady
Prezydent o pomyśle zmiany premiera źrodlo: onet.pl PAP /2003-10-17 14:09
Prezydent Aleksander Kwaśniewski poproszony po audiencji w Watykanie o skomentowanie pogłosek na temat możliwej zmiany premiera w Polsce, powiedział w piątek w Rzymie: "Jestem przeciwny spekulacjom, jestem przeciwny dyskusji na ten temat".
' ') //--> Zgadzam się tutaj ze słowami premiera Millera, że w momencie, gdy toczymy jedne z najtrudniejszych negocjacji na konferencji międzyrządowej, to jest po prostu dzisiaj dyskusja bez sensu".
Mój komentarz
A. Kwaśniewski nie odpowiada, że jest przeciwny zmianie premiera. Jest przeciwny spekulacjom, jest przeciwny dyskusji na ten temat.
Uwagę przykuwa koniec wypowiedzi : '...to jest po prostu dzisiaj dyskusja bez sensu' . Słowo 'dzisiaj' jest wtrącone i jest ono słowem kluczem. Dyskusja toczona dzisiaj jest bez sensu.
Co zdaje się, że powiedział ?
Dzisiaj dyskusja o dymisji premiera jest po prostu bez sensu. - A.Kwaśniewski wydaje się unikać czegoś, co ciśnie mu się na usta. Są podobno przeciwnikami.
Co powiedział ?
Gdy toczymy jedne z najtrudniejszych negocjacji na konferencji międzynarodowej, to po prostu dzisiaj są one bez sensu. - tu pojawia się jeszcze termin 'konferencja międzyrządowa'. Zdaniem A.Kwaśniewskiego dyskusja na konferencji nie ma sensu, bo takich rzeczy jak np. zmiana traktatu z Nicei nie dyskutuje się lecz uzgadnia w prywatnych rozmowach , a na konferencje jedzie się z gotowymi rozwiązaniami.
Oprócz zagadki mamy więc jeszcze sprawę ujawnionych poglądów na temat sensowności dyskusji publicznej. O tym poniżej.
Prawo - komentarz do niejawnych uzgodnień
Nie można jednak udawać sytuacji, w tym przypadku symulować dyskusji, mając pewność uzgodnioonego z niektórymi stanowiska, gdyż w konferencji uczestniczą również tacy, którzy tych uzgodnień nie znają i jest to wobec nich krzywdzące. Oto naruszone w takim przypadku prawa:
Pr 1/b4 Nie ma wolności człowiek nie ujawniać swoich myśli tym, z którymi współdziała Pr 1/ d2 Nie ma wolności człowiek postępować z innymi tak, że symuluje kontakt towarzyski w celu wciągnięcia w nurt swego działania Pr 1/d4 Nie ma wolności człowiek postępować z innymi tak, że napawa się zadowoleniem gromadząc dobra poza prawem (poza regułami grupy) Pr 1/ f5 Nie ma wolności człowiek postępować z innymi tak, że deklaruje zaangażowanie w sprawę, ze specjalnym tego podkreśleniem, dla utwierdzenia innych w takim przekonaniu , a jednocześnie postanawia niedotrzymać słowa Pr 1/ g1 Nie ma wolności człowiek postępować z innymi tak, że chociaż uczestniczy formalnie we wspólnych sprawach to skrycie przeszkadza |
Wszystkie powyższe prawa znaleźć można w > Przesłanie/Prawo/cz.1